F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania

Nasze produkcje trwają zwykle trzy do dziesięciu tygodni. Jest to zależne od rodzaju i założeń produkcji. Produkcja videoklipu czy animacji będzie przebiegać inaczej niż realizacja filmów wizerunkowych czy korporacyjnych. Pracujemy wg zasady trzech powiązanych elementów: profesjonalizm usługi, optymalnie krótki czas realizacji oraz najlepsza cena. Zależnie od tego, który z nich jest dla klienta priorytetem, na każdym z etapów realizacji podejmujemy kompromisy.
Naturalnie, dla nas jest to podstawa dobrej organizacji planu zdjęciowego i postprodukcji. Klienci zwykle przychodzą z samą koncepcją tematu. Naszym zadaniem jest dopasowanie Waszych wizji do technicznych możliwości realizacji, jak również dostarczenie nowych pomysłów, twórczego spojrzenia na zadanie. Mamy doświadczenie pozwalające opracować scenariusz optymalny dla Waszych potrzeb i oczekiwań.
O kosztach realizacji filmowej zawsze rozmawiamy w oparciu o scenariusz. Ilość godzin czy dni zdjęciowych zależy od zakładanej ilości ujęć, potrzebnego do montażu materiału do zarejestrowania. Stopień skomplikowania ujęć wpływa na konieczność wynajęcia dodatkowego sprzętu i ludzi. Tych zależności może być nieskończona ilość, dlatego najlepszą odpowiedzią na to pytanie będzie wspólne spotkanie przy kawie i poznanie swoich potrzeb.
Rewelacyjnie! W takim razie mamy mniej pracy koncepcyjnej, bierzemy się do działania! Usiądziemy wspólnie z naszym zespołem kreatywnym, aby zapoznać się z pomysłem i przygotować scenariusz. Potem już pójdzie łatwo: po zaakceptowaniu scenariusza do pracy wkracza reżyser, planując ujęcia, treść, storyboard. Do zadań ekipy należy znalezienie miejsc zdjęć, ewentualnych aktorów, dopięcie terminów i kosztów częściowych. Następnie rejestracja materiału filmowego, postprodukcja, przedstawienie do akceptacji i ewentualne poprawki. I to wszystko!
Do wyceny potrzebne są dane na temat ilości i rodzaju zdjęć, miejsca planu zdjęciowego, ewentualnego udziału aktorów, sposobu postprodukcji (czy będą realizowane dodatkowe animacje graficzne). Również koszty licencyjne mają wpływ na cenę, zależą od pola eksploatacji gotowego materiału. Bardzo pomocne dla oszacowania kosztów jest wstępne założenie przedziału budżetowego, w jakim moglibyśmy działać.
Jak najbardziej! Jesteśmy w stałej współpracy z agencjami zatrudniającymi profesjonalistów i osoby doświadczone w tego typu produkcjach. Przed realizacją przygotowujemy listę aktorów i epizodystów odpowiadających założeniom scenariusza, ale ostateczny wybór należy do Klienta.
Oczywiście. Wszystko wedle potrzeb! Chętnie pokażemy Waszym widzom plan zdjęciowy od kuchni, taka praktyka wpływa na Wasze relacje z odbiorcami, skracając dystans, bądź też pokazując rozmach, z jakim firma podchodzi do tematu promocji wizerunku czy nowego produktu.
Długość filmu zależeć będzie od jego przeznaczenia. Są bardzo umowne, sugerowane ramy czasowe dla poszczególnych rodzajów realizacji. Filmy dedykowane kanałom social media z założenia powinny być krótkie i naładowane konkretną treścią. Wyjątkiem jest Youtube, gdzie królują filmy edukacyjne, instruktażowe, inspirujące. Tu możemy poszaleć czasowo, nawet do kilku minut. Filmy wizerunkowe wymagają nierzadko kilku minut, zaś filmy szkoleniowe stanowią najobfitszą w materiał zdjęciowo-informacyjny gałąź produkcji video. Bywa, że te ostatnie są realizowane w kilku seriach tematycznych.
Czas realizacji każdego etapu jest zależny od skali przedsięwzięcia i tego, jaka jest nasza rola w całej produkcji. Jeśli otrzymamy od klienta gotowy i kompletny scenariusz, nasza rola ograniczy się do przygotowania planu, rejestracji materiału i postprodukcji, skracając czas realizacji o etap pisania scenariusza.
Tak, w dzisiejszych czasach reklama wizualna w social media jest podstawą działań marketingowych większość firm na rynku. Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji filmowej pozwala nam dopasować produkt końcowy do wymagań konkretnych kanałów informacyjnych oraz doradzić najlepsze rozwiązania.
pexels-kyle-loftus-2510429
pexels-kyle-loftus-3379932

Masz jakieś dodatkowe pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami!